Červen 2010

Jou jou jupí jupí jou;-)

30. června 2010 v 12:28 | klaras |  Moje kecy
Tak dnešním dnem jsem oficiálně ukončila povinnou školní docházku. A mám jen 3 dvojky;-) Teď se raduju. ale tak za 14 dní začnu vzdychat, že by bylo fajn vidět zase spolužáky;-) Netěším se na ty nové, kteří k nám přijdou. Co plánujete na prázdniny? Já se chystám na Velehrad, pak dovolená s našima, chození do kina, dívání se na filmy ze seznamu... Nudit se nebudu;-) A možná se tu budu objevovat častěji. Jen možná;-) Mějte se krásně a užívejte si prázdnin;-)

Quo vadis

21. června 2010 v 14:05 | klaras |  Filmy/Seriály
Naše češtinářka odchází, a proto nám chce zpříjemnit poslední týden školy (ty tři dny příští týden se nepočítají;-)) a tak se na tenhle film díváme. Viděla jsem ho o Velikonocích a tak si myslím, že stojí za to, abych o něm něco napsala;-)

Děj jednoho z nejznámějších historických románů Henryka Sienkiewicze se odehrává za vlády císaře Nerona ve starém Římě. Římské impérium, navenek silné a mocné, se otřásá v základech. Rozmařilost a amorálnost vyšších vrstev, kontrastující s bídou a utrpením ostatních, rozvracejí společnost. Římský důstojník Marcus Vinicius se zamiluje do tajemné dívky jménem Lygia. Mladíkův strýc Petronius pomáhá Markovi, aby se s Lygií setkal. Lygii se Marcus líbí, ale oba mladé lidi dělí propast víry. Lygia patří k učedníkům Ježíše Krista. Po dlouhých a dramatických peripetiích, jako je obrovský požár Říma, se i Marcus obrátí na křesťanskou víru a apoštol Petr mladé dvojici požehná. Císař Nero uchystá velkou podívanou, na které mají být potrestáni křesťané, obvinění ze zapálení Říma. Jako hlavní atrakce má na závěr her Ursus beze zbraně zápasit s býkem, na jehož šíji je spoutána nahá Lygia...
(oficiální text distributora)

Hodnocení na csfd je pouhých 55%, ale já se tím moc neřídím (příklad: můj oblíbený film Žena ve vodě má 63%, což taky není nic moc). Jistě není dokonalý, ale u mě má 90%. Některé scény jsou vážně nechutné- lvi trhající lidská těla, Petronius podřezávající si žíly-, ale jiné se mi moc líbí. Shrnu to- podívejte se na něj a pak můžete hodnotit;-)


Mix

14. června 2010 v 19:38 | klaras |  Moje kecy
Jak žije moje maličkost? Pár příkladů: Četl někdo z vás knížku Průlet ve stínu radaru? Kdo ne, doporučuji. Vypráví životní osudy dvou kněží, kteří emigrovali. V sobotu jsem byla na pohřbu hlavního hrdiny druhého příběhu. Pocházel totiž z naší farnosti. Bylo to krásný, alespoň první část. Po přímání jsem totiž šla se svým dvouletým bratrem na procházku kolem kostela, protože chtěl obšťastňovat zbytek lidí výkřiky typu: Hele mimi;-)
Včera jsem jsem byla v Horním Újezdě na festivalu křešťanské hudby. Co bych neudělala pro jedničku z fyziky (můj fyzikář hraje s jednou ze skupin, která tam vystupovala;-)) Byl to zážitek, slyšet takovou legendu (alespoň pro mě) jako jsou Učedníci naživo. Bohužel vrchol vystoupení v podobě skupiny Michael jsem neslyšela, protože mě taťka odvezl domů dělat prezentaci ze zeměpisu:-((
To počasí mě deprimuje. Nejdřív pořád prší a je zima, pak padají teplotní rekordy a teď je zase zima. Nějaký zlatý střed by nebyl? *pokračuje v nadávání na počasí*  Jen tak mimochodem: Víte ve které rubrice je nejvíc článků? Kdo tipuje Moje kecy, má bod;-)
EDIT: Já jsem ale sklerotik;-) Úplně jsem zapoměla na to, že tento blog včera slavil 1. narozeniny. Takže všechno nejlepší *fouká svíčky*. Chci moc poděkovat všem, kteří sem chodí, protože bez nich by nic takového ani nevzniklo. Takže ještě jednou díky;-) Teď jsem se dojmula až k slzám*smrká*
Tak zatím;-)

Co to po mně chce?

2. června 2010 v 17:58 | klaras |  Moje kecy
Tahle věta se poslední dobou v mé hlavě ozývá čím dál tím častěji.  Jaká je odchylka  boční stěny od podstavy?  Cože?  Ano, já která si vždycky myslela, že matematika je jednoduchá, začínám mít pocit jako by se mi ztrácela někde daleko vepředu:-( Čeština je taky věc. Na co budu v životě potřebovat určit věty hlavní a vedlejší v souvětí o jedenácti větách? Chce znát odpověď našich učitelů? Jednou jste na gymnáziu, tak se podle toho musíte chovat. Tohle není jen nějaká základka, tohle je GYMNÁZIUM! Za ty čtyři roky jsme si všimli, že jsme na gymnáziu. Nemusejí nám to připomínat každou hodinu. Teď navíc je červen takže den s jednou písemkou je světlá vyjímka. Všimli jste si toho, že už je ČERVEN? Mně to vyrazilo dech. Obvykle touhle dobou chodím na ledovou tříšť a teď ještě nosím bundu. A dneska se mi kouřilo od pusy!!! A všude je spousta vody. LItuju lidi, kteří bydlí u řeky. Stěhuju se na Saharu za sluníčkem. Pak vám pošlu pohled;-) Mějte se krásně a odjeďte se mnou;-)