Leden 2011

Na vlásku

24. ledna 2011 v 11:25 | klaras |  Filmy/Seriály
Bylo, nebylo v jedné osamělé věži žila dívka. A nebyla to jen tak obyčejná dívka. Měla dlouhé zlaté vlasy, které svítily a uzdravovaly při zpěvu písně. Jo a taky se daly skvěle využít při spouštění z věže nebo jako zbraň. Jednoho dne do jejího poklidného života vtrhne zloděj na útěku. Po chvíli seznamování (prostředníkem byla pánvička) ho přesvědčí aby se s ní vydal do města podívat se na létající lucerny. Teď může konečně začít příběh plný zločinců, nekalých plánů zlé ježibaby, královských vojáků a jednoho koně.

na

Přiznám se, že když jsem poprvé uviděla ukázky v kině, měla jsem pocit, že se bratři Grimmové musí obracet v hrobě. Ale potom jsem si všimla vysokého hodnocení na csfd (88 %)a o filmu na víkend bylo rozhodnuto.
kk
Film je plný vtipných momentů (nebo aspoň těch u kterých je problém zachovat vážnou tvář). Viděno v originále, takže jsem s kvalitou písniček a namluvením postav spokojená. Možná je určený spíše pro děti, ale proč se jednou nepodívat na něco oddechového, že?

Hvězdný prach

17. ledna 2011 v 11:27 | klaras |  Filmy/Seriály
Hlavní hrdina Tristan žije ve vesnici zvané Zeď podle kamenné stěny, která odděluje náš svět od paralelního. Je bezhlavě zamilovaný do místní krasavice Viktorie a je pro ni schopen všecho. Proto si myslí, že nejlepší dárek k narozeninám bude spadlá hvězda z paralelního světa. Netuší ale, že tady hvězdy nemají podobu kamene. Situace se zkomplikuje, když zjistí že se do tohoto dárku zamiloval...

Hodnocení na csfd: 86%

hvFilm na který jsem se původně chtěla podívat jen kvůli 10 min s Benem
Barnesem. Ale tohle se trochu zvrhlo a já se bez dechu dodívala až do konce.
th

Film je skvěle okořeněn vtipnými (i když někdy lehce morbidními) hláškami. Dva hlavní hrdiny musíte prostě milovat. Herecké obsazení není přeplněné hvězdami, ale do svých rolí se perfektně vžili a nikoho lepšího si tam nemůžete představit.
ska

Nemůže se sice pyšnit velkorozpočtovými triky a výbavou, ale i tak je to jeden z nejlepších filmů minulého desetiletí.
kl

Bez obav se na něj můžete podívat. Ale pozor- kapitán Shakespeare má hrůzostrašnou pověst!

cap

Jak si žiju

10. ledna 2011 v 15:29 | klaras |  Moje kecy
Tak jsem tu zase chvíli nebyla. Stihla jsem si zajít do kina na Jitřníhoi poutníka, oslavit 16 narozeniny (už jsem tak stará), prožít skvělé Vánoce (dokonce jsem dostala pár dárků-asi jsem byla hodná;-)), Silvestr no a pak trest za všechny mé provinění-škola;-) Ješte 20 minut tu budu sedět. Není to hrůza? Tak zatím nashledanou;-)