Králova řeč

5. dubna 2011 v 7:57 | klaras |  Filmy/Seriály
Po smrti krále Jiřího V. a nečekané abdikaci Eduarda VIII. je Bertie zvolen králem Jiřím VI. Ale on už od dětství trpí vadou řeči. A k čemu je král, který nedokáže ani pořádně mluvit. Proto jeho manželka Alžběta najme terapeuta Lionela Logueho. A my můžeme sledovat neobvyklé metody, které vedou ke skvělému projevu na začátku 2. světové války.

Hodnocení na csfd: 89 %

Nejdřív jsem si myslela, že se budu nudit. Film spíše pro starší, bez pořádného děje (minimum mrtvol dalších důležitých věcí;-)). Po prvních pár minutách jsem změnila názor a začala zírat s otevřenou pusou. Nečekejte moc akce, ale ručím vám za to, že se nebudete nudit. Je tu spousta skvělých hlášek ("Moji doktoři tvrdí, že kouření uvoňuje krk" "Jsou idioti." "Mají rytířské tituly" "Takže jsou oficiální").

Výkon Colina Firtha se jinak než Oscarem ohodnotit nedal, ale ani jeho kolega Geoffrey Rush se nedal přehlédnout. To samé platí pro Helenu Bonham Carter.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iness iness | 5. dubna 2011 v 16:31 | Reagovat

jé to si strašně moc přeji vidět...tenhle týden jsem na tom mohla být v kině nebýt toho že to dávají nakonec až o měsíc později :)

2 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 12. února 2012 v 12:39 | Reagovat

Nádherný film, nádherný, můžu pět jenom chválu! Všichni Ti herci podali skvělé výkony, bylo pro mě hodně zajímavé je pozorovat protože téměř všechny znám z jiných rolí a to z rolí, které jsou naprosot odlišné od uhlazených politiků a vládců. Colin Firth, to bylo prostě dokonalé. Pokoušet se koktat a vypadat přesvědčivě, to je umění.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama