Tajemství staré bambitky

13. února 2012 v 14:12 | klaras |  Filmy/Seriály
Pohádka nebo dokumentární film?

Přestala jsem věřit v novodobé pohádky. Naštěstí se zázraky pořád dějí.

Bylo jedno obyčejné království, které mělo ve znaku dvojocasého lva. Tím bohužel podobnost s jednou nejmenovanou zemí nekončí. Král s královnou celý čas cestují a vláda je v rukou dvou rádců, kterým jde jen o peníze. A jak jinak je získat než z daní, ať už to jsou daně za komín, otevřené okno nebo dokonce vzduch. Naštěstí na straně prostého lidu stojí nebojácný lupič Karaba. Jenomže z osobních důvodů odstoupí a raději vychovává svou dceru. Ve stejnou dobu vyrůstá i malý princ, byť v poněkud odlišném prostředí. Poslouchá vyprávění o svém statečném dědovi králi Augustinovi, a proto zatouží být jako on a jednou se vydá mezi prostý lid. Ve stejnou dobu se vydává na trh i Karabova dcera. Naši dva hrdinové se potkají a zbytek si dokážete sami domyslet. Jen dodám, ž e každý má své tajemství.

Obsazení hlavních rolí je víc než povedené. Fanynkám Tomáše Kluse se už vůbec nedivím. Obsazení Lábuse a Vladyky do rolí rádců se vyplatilo. Kdesi jsem četla, že to vypadá, že si z nejvyšších vládních kruhů odskočili zahrát a pak se zase vrátili. Nemůžu než souhlasit.

Písničky jsou většinou romantické, takže pokud patříte mezi jejich příznivce máte o novou nejoblíbenější píseň (písně) vystaráno.

Hlášky a různé narážky jsou nepřekonatelné. Ať už jde o aktuální témata: "Proč se nedělají peníze z papíru? To by se pak kradly ve velkým." nebo klasická díla: "Od Hamleta koupíme prohnilé království dánské..."

Abych jenom nechválila: Tajemství staré bambitky není zrovna typickou pohádkou pro děti. Nejde jen o to, že děti většinu narážek nepochopí, ale i některé scény nebo styl řeči by přísnou cenzurou neprošly.

Co říci závěrem? Pokud je vám víc jak pět, máte rádi pohádky a zároveň víte, že v pohádce nežijete, nebojte se podívat. Ztráta času to nebude.

Hodnocení na ČSFD: 66 %
Moje hodnocení: 90 %

Asi nejhezčí píseň, uznejte sami, kdyby vám ji někdo zpíval do ouška...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama