Once upon a time

13. března 2012 v 17:42 | klaras |  Filmy/Seriály
Pohádky nejsou jen pro děti...


Zaposlouchejte se...


Bylo nebylo v jedné pohádkové říši žily všechny možné pohádkové bytosti, které jistě všichni dobře známe. To, že nežily úplně tak jak jsme zvyklí je věc druhá. My máme možnost nahlédnout na svatbu prince Jamese (alias Krasoně) a Sněhurky. Idylka je ovšem narušena příchodem zlé čarodějnice, která vysloví strašlivou kletbu- všechny pohádkové bytostí odsoudí k životu na strašlivém místě, kde neexistují štastné konce a oni sami zapomenou na to, kým bývali. Ano, hádáte správně. Jejich novým domovem se stává městečko Storybrooke, místo kde se čas nehýbe. Jejich starostkou je jak jinak zlá čarodějnice. Ovšem všechno není ztraceno. Podle proroctví všechny obyvatele zachrání dcera Jamese a Sněhurky, která se vrátí v den svých 28 narozenin. V našem světe je hlavní hrdinkou žena jménem Emma, která rozhodně není prototypem kladné hrdinky. Vyrůstala v dětském domově, v 18 měla dítě a od té doby se protlouká všelijak. Na její narozeniny se jí za dveřmi objeví její desetiletý syn, kterého "čirou náhodou" adoptovala starostka Storybrooke. Ten jí začne vyprávět neuvěřitelné příběhy o jednotlivých obyvatelích a jejich minulosti. Emma mu sice nevěří, ale přesto s ním odjíždí do Storybrooke a nakonec tam i zůstává. A kdoví, možná opravdu navrátí šťastné konce...

Pohádkový seriál? Pro mě jasná volba. A když je to navíc spíše pro starší... A navíc seriál s vysokou úrovní. Sice je zatím odvysíláno pouze 15 dílů, ale každý z nich je o něco lepší než ten předchozí.

V každém díle se prolíná přítomnost ve Storybrooke a flashbacky z pohádkové minulosti jednotlivých postav. Hold tvůrci Lost se nezapřou.

Každý si nejspíše zamiluje jinou postavu, ale existuje jedna, kterou zbožnuje většina fanoušků OUAT- pan Gold alias Rampelník. Osoba, u které nikdo neví (a pochybuji, že to ví ona sama) na které straně vlastně stojí. Hercký výkon Roberta Carlylea oblíbenosti velmi napomáhá.

Za zmínku ještě stojí úvodní titulková sekvence, která se s každým dílem trochu mění. Takže pokud nepovažujete pohádky za přežitek, nebojte se věnovat svůj drahocenný čas tomuto seriálu.

Moje hodnocení: 100 %

Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arwen Arwen | Web | 14. března 2012 v 17:36 | Reagovat

Krásná písnčka,a krásné ukázky :)

2 carduusbenedictus carduusbenedictus | Web | 30. srpna 2012 v 14:06 | Reagovat

Tenhle seriál mám taky moc ráda. Hrozně se mi líbí ten způsob, jakým je to napsané i to, že ty postavy jsou víc lidské a míň pohádkové (Sněhurka má temnou stránku, Zlá Královna někoho miluje a nechce zabít Sněhurku jen kvůli kráse...) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama